گروه های خونی و تغذیه

[ad_1]

تغذیه مناسب برای افراد با  گروه خونی A

 

این گروه خون بین سالهای ۲۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰ قبل از میلاد در عصر نوسنگی بوجود آمد که آغاز کشاورزی انسان بود. شکوفایی این گروه از افراد در رژیم غذایی گیاهی است. سیستم گوارشی افراد دارای گروه خونی A بسیار حساس بوده و به دلیل پائین بودن میزان اسید معده ، این افراد قادر به هضم پروتئین حیوانی نبوده و گوشت قرمز مصرفی در این افراد مستقیما تبدیل به چربی شده و مهمترین عامل اضافه وزن در این افراد محسوب می شود. همچنین هضم محصولات لبنی برای افراد دارای گروه خونی A  بسیار سخت بوده و باعث اختلال در کارکرد انسولین شده و عامل ابتلا به دیابت و چاقی است.

علاوه بر گوشت و لبنیات، مصرف لوبیای قرمز و مصرف زیاد گندم سبب اضافه وزن در افراد گروه خون A می گردد.

خوراکی هایی که باعث کاهش وزن در  افراد دارای گروه خونی A می شوند عبارتند از سبزیجات ، آناناس و غذاهای تهیه شده از سویا.

همچنین استفاده از روغن های گیاهی مجاز مانند روغن زیتون باعث افزایش کارایی سیستم گوارشی این افراد شده و اثر مثبت در این افراد دارد.
قهوه و چای سبز از نوشیدنی های مفید برای دارندگان گروه خونی A  به شمار می آید.

این گروه از افراد در برابر فشارهای عصبی حساس هستند و عصبانیت در این افراد سبب بروز اضطراب، خشم و بی قراری می شود که این حالت به شدَت سیستم ایمنی بدن آنها را ضعیف کرده و باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها می گردد. انجام فعالیت های مناسب مانند یوگا و نرمش و دیگر ورزشهای تمرکزی، استرس و هیجانات را کاسته و از ابتلا به انواع سرطان ها و بیماری های عصبی و امراض قلبی جلوگیری می کند.

 

تغذیه مناسب برای افراد با گروه خونی B

 

گروه خون B در نتیجه مهاجرت انسان از مناطق گرم به مناطق سردسیر و مرتفع بین سالهای ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ قبل از میلاد بوجود آمد. در این دوران مردمان چادرنشین بوده و به گله داری مشغول بودند و غذای اصلی آنان گوشت و لبنیات بود.

مصرف لبنیات برای افراد دارای گروه خونی B  ضروری بوده و باعث ایجاد تعادل در سوخت و ساز بدنشان می شود. همچنین مصرف سبزیجات سبز، جگر، گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات کم چرب و شیرین بیان برای این افراد بسیار سودمند می باشد.

بزرگترین عامل اضافه وزن در افراد دارنده گروه خون B مصرف ذرَت ، گندم سیاه ، انواع عدس ، بادام زمینی و کنجد است.این مواد باعث اختلال در کار انسولین شده و یا عمل گوارش و متابولیسم را مختل می سازند.

رژیم غذایی گروه خون B کامل و متعادل است. سیستم بدن این گروه از افراد برای پذیرفتن انواع بیماری های مزمن و عجیب مستعد تر است ولی با پیروی از رژیم غذایی مخصوص این گروه خون، این افراد می توانند از سلامتی کامل برخوردار باشند.

واکنش افراد دارای گروه خون B نسبت به تنش های عصبی، تعادلی از فعالیت های روانی گروه خون A و عکس العمل بدنی گروه خون O است. انجام انواع ورزش ها مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش های ملایم رزمی برای این دسته از افراد بسیار مناسب است. همچنین این گروه نیاز به تمرین های مدیتیشن دارند.

تغذیه مناسب برای افراد با گروه خونی AB

 گروه خون AB کمتر از هزار سال پیش بوجود آمده است و ۵ – ۲ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد. رژیم غذایی این گروه خون ادغامی از غذاهای گروه خون A و B می باشد. افراد این گروه همچون گروه خون A دارای اسید معده پایین هستند ولی تا حدودی همچون گروه خون B با گوشت سازگاری دارند.
گوشت مصرفی در این دسته افراد مانند افراد
گروه خون A بصورت چربی ذخیره می شود و مصرف غذاهایی مانند ذرَت و کنجد، به دلیل گرایش آنان به گروه خون B باعث اختلال در کار انسولین می گردد.
خوراکی هایی که عامل اضافه وزن در گروه خونی AB هستند عبارتند از : گوشت قرمز، لوبیا قرمز، برخی از دانه ها، ذرَت ، گندم و گندم سیاه.
غذاهای دریایی، لبنیات، سبزیجات سبز، آناناس و کلپ برای این دسته از افراد بسیار سودمند می باشند و باعث تولید انسولین و افزایش متابولیسم می گردند. این گروه از افراد در برابر فشارهای عصبی همچون
گروه خون A عمل می نمایند و دچار عصبانیَت، خشم و اضطراب می شوند. ورزش هایی همچون پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری نیز برای این گروه بسیار مفید است.

 

تغذیه مناسب برای افراد با گروه خونی O

 

این گروه خونی قدیمی‌ ترین گروه خونی محسوب می‌شود و ظهورش در سال ۴۰۰۰۰ قبل از میلاد بوده است. عملکرد سیستم گوارشی در افراد با گروه خونی O بسیار مطلوب است.

افراد دارای گروه خون O به دلیل دارا بودن اسید معده ی زیاد قادر به هضم آسان گوشت هستند و گوشت در بدنشان مستقیما تبدیل به انرژی می شود. بنابراین موفقیت تغذیه ای گروه خون O در استفاده از انواع گوشت های قرمز سالم و همچنین گوشت سفید مانند ماهی است.

افراد دارای گروه خون O قادر به استفاده مثبت از لبنیات و غلات به استثنای جو دو سر و برنج نمی باشند و مصرف لبنیات به استثنای پنیر بز و کره برای آنها مضر است ، زیرا سیستم گوارشی آنان قادر به هضم اینگونه مواد نبوده و با این اقلام غذایی سازگاری ندارد.

مهمترین عامل اضافه وزن در این گروه افراد ” گلوتن ” موجود در گندم و محصولات تهیه شده از گندم، مانند انواع نان ، کیک و شیرینی می باشد که از سوخت و ساز انسولین در بدن جلوگیری کرده و در تولید انرژی اختلال بوجود می آورد. علاوه بر گندم، عوامل اضافه وزن در این افراد عبارتند از: ذرت ، لوبیا قرمز ، انواع عدس ، بعضی از کلم ها و خردل ( کلم ها و خردل، کارغده تیروئید را مختل می سازند).
دسته ای از خوراکی ها که باعث کاهش وزن در این افراد می شوند به شرح زیر می باشند :
گیاه دریایی کلپ Kelp ( نوعی جلبک دریایی که حاوی ید طبیعی است)، غذاهای دریایی، نمک ید دار، جگر، گوشت قرمز، کاهو، اسفناج و بروکلی. استفاده از انواع ادویه جات و چاشنی ها قادر است سیستم ایمنی و گوارشی این افراد را بهبود بخشد.
علاوه بر تغذیه مناسب
، انجام تمرینات بدنی و ورزش برای این افراد مفید و ضروری است و نه تنها باعث غلبه بر فشارهای روحی است بلکه به کم کردن وزن و تعادل روحی – روانی کمک شایانی می نماید.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *